„Savanorystė – laikas pradėti. Savanoriškos veiklos galimybės“
Parašyta 2019 spalio 10 d.

Spalio 9 d. Kelmės kultūros centre „A.C. Patria“ Savanorių centro darbuotojos Indrė Samytė – „Europos solidarumo korpuso“ savanorių siuntimo koordinatorė ir Birutė Daugėlienė – „Jaunimo savanoriškos tarnybos“ savanorių mentorė rajono mokiniams, įmonių ir organizacijų atstovams vedė paskaitą „Savanorystė – laikas pradėti. Savanoriškos veiklos galimybės“.

Paskaitoje dalyvavo ir mūsų gimnazijos I-III klasių gimnazistai.

Paskaitos metu susirinkusieji sužinojo savanorystės principus. Lektorės pristatė jaunimo savanoriškos tarnybos ir tarptautinės savanorystės programas, pasidalino patirtimi apie savanoriavimą. Testo pagalba susitikimo dalyviai išsityrė savo motyvacijos lygį savanorystei.

Susitikime dalyvavę įmonių ir organizacijų atstovai pristatė savo įmones, kur mokiniai galėtų atlikti savanorystę. Kelmės raj. yra šios akredituotos įmonės, priimančios savanorius: Kelmės kultūros centras ir Jaunimo centras, Kelmės Žemaitės viešoji bibliotekas, Tytuvėnų regioninis parkas, Kelmės rajono vaiko ir šeimos gerovės centras.
Renginio pabaigoje dalyviai išmaniosios elektroninės programėlės pagalba pasidalino įžvalgomis apie renginį, kas susitikime jiems labiausiai įsiminė.

Išsamią informaciją apie savanorystę galite rasti Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos internetiniame puslapyje:

https://jrd.lt/informacija-jaunimui/savanoryste/