I-okų svajonės ir tikslai
Parašyta 2021 balandžio 01 d.


Š.m. kovo mėnesį gimnazijos I-ų klasių mokiniai klasės valandėlėse susitiko su profesijos patarėja ir diskutavo apie ugdymąsi karjerai. Pirmokams buvo pristatyta gimnazijos ugdymo karjerai svetainė, diskutavome kada prasideda karjera, kokie yra karjeros planavimo žingsniai, kaip svarbu pažinti save, kad rastum sau tinkamą profesinę veiklą ateityje ir ką daryti, kad suprastume, kokie mes esame.

I-okai pildė karjeros planą. Jame reikėjo išvardinti svarbiausias savo asmenines savybes, interesus, gebėjimus. Pirmokai įvardijo, kokios profesija juos domina ir žavi šiuo metu. Pačios populiariausios: psichologas, IT specialistas, architektas, kosmetologas, dizaineris. Yra ir norinčių tapti konditeriu, muzikos mokytoju, fotografu, didžėjumi, aktoriumi, patologu, kino kritiku.

Karjeros plane pirmokai surašė tikslus, kokius jiems jau pavyko įgyvendinti ir įvardijo ateities tikslus. Tikslai padeda pasiruošti pokyčiams mokykloje ir gyvenime. Svarbu apie savo tikslus pradėti galvoti kuo anksčiau, taip turėsi laiko išsiaiškinti būdus, kaip juos pasiekti. Galvodamas apie tikslus, renkiesi mokytis tuos dalykus, kurie tau patinka, domiesi profesijomis, kurios tau aktualios, o taip pat tampi atviras įvairioms galimybėms ateityje. Pirmokai tikrai žingeidūs, kūrybingi ir drąsūs. Tai įrodo jų iškeltų tikslų įvairovė. Be pačių populiariausių tikslų – gerais pažymiais baigti gimnaziją, išlaikyti baigiamuosius egzaminus, baigti universitetą, susirasti gerai apmokamą darbą yra ir netradicinių. Tai - atverti save, nebijoti išsipasakoti, pagerinti savo kūną, tapti stipresniu, valgyti balansuotai, daugiau laiko skirti saviraiškai, nebijoti priimti naujų žmonių į savo gyvenimą, parašyti knygą, pradėti savo pirmąjį projektą, susijusį su kompiuteriniu programavimu, tapti ekonomiškai nepriklausomu, padėti kitiems, išmokti Brailio abėcėlę gestų kalba, išmokti taupyti pinigus, labiau tvarkyti savo laiką.

Linkime I-okams sėkmės ir nebijoti svajoti!