PATVIRTINTI 2014 METŲ KALBŲ ĮSKAITŲ, BRANDOS EGZAMINŲ IR PAGRINDINIO UGDYMO PASIEKIMŲ PATIKRINIMO TVARKARAŠČIAI

Spalio 28 d. Švietimo ir mokslo ministras patvirtino 2014 metų kalbų įskaitų, brandos egzaminų ir pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo tvarkaraščius. Iš Nacionalinio egzaminų centro tinklalapyje svarstyti paskelbtų 3 tvarkaraščių variantų, atsižvelgiant į apklausoje dalyvavusių respondentų (mokinių, mokytojų, mokyklų vadovų, tėvų, vertintojų, švietimo darbuotojų ir kt.) pareikštas nuomones, pastabas, pasiūlymus ir apklausos rezultatus, atrinktas daugiausia pritarimo sulaukęs Lietuvos moksleivių sąjungos parengtas variantas, papildytas įskaitų, mokyklinių brandos egzaminų, pakartotinės sesijos brandos egzaminų ir pasiekimų patikrinimo datomis. Tvarkaraštyje numatyta užsienio kalbos (anglų, rusų, prancūzų, vokiečių) brandos egzaminus vykdyti šeštadieniais gegužės mėnesį. Pagrindinis atrinkto tvarkaraščio privalumas, pasak apklausoje dalyvavusių respondentų, yra ilgesni laiko tarpai tarp atskirų egzaminų, leisiantys geriau pasiruošti.

Kaip ir kasmet, numatytos dvi brandos egzaminų sesijos. 2014 m. pakartotinė brandos egzaminų sesija planuojama tiems kandidatams, kurie dėl pateisinamų priežasčių negalės dalyvauti pagrindinės sesijos brandos egzaminuose. 2014 m. perlaikyti bus galima tik neišlaikytą lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą.