Pradžia Informacija Paslaugos Darbo grupė Darbo laikas Kontaktai2024 kovo 28

Aukštųjų mokyklų mugė ir Profesinio mokymo mugė 2019

Sausio 17 d. I-IV klasių gimnazistai vyko į Kauną. „Žalgirio“ arenoje vyko 18-oji „Aukštųjų mokyklų mugė 2019“ kartu su 2-aja „Profesinio mokymo muge 2019“.

„Aukštųjų mokyklų mugės 2019“ tikslas - didinti bendrojo priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas sistemos efektyvumą, supažindinti su aukštųjų mokyklų siekiais ir tikslais, studijų programomis, pasirinkimo galimybėmis ir priėmimo tvarka; patarti ir konsultuoti, kokių žinių ir gebėjimų reikia norint studijuoti, kaip pasirengti studijoms.

„Profesinio mokymo mugės 2019“ tikslas – didinti profesinio mokymo Lietuvoje prestižą, pristatyti aktualias Lietuvos darbo rinkoje profesijas, karjeros galimybes bei perspektyvas, baigus profesinę mokyklą.

Prie šalies aukštųjų mokyklų prisijungė ir savo veiklą moksleiviams pristatė užsienio kalbų ir aukštojo mokslo mokyklos, papildomo ugdymo mokyklos bei įmonės rengiančios kursus.

Amfiteatre vyko įvairios paskaitos, padedančios mokiniui pažinti save, atrasti savo ateities kelią. Vyko aktuali diskusija „Studijų finansavimo koncepcija. Laisvė rinktis studijų kryptį ir valstybės intereso dermė“. Joje dalyvavo LRS švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas Eugenijus Jovaiša, aukštųjų mokyklų rektoriai, verslo atstovai, politikai, studentai, mokiniai, mokytojai.

Mugę organizavo UAB "Ekspozicijų centras" su partneriu Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO).

Gimnazistai parsivežė daug naudingos, atnaujintos informacijos, kuri palengvins ateities veiklų pasirinkimus.