Konkurso „Ateities Kelmė” prizininkės

Kelmės turizmo ir verslo infornacijos centras, Kelmės rajono verslininkų asociacija jau eilę metų organizuoja verslo idėjos konkursą „Ateities Kelmė“. Šio konkurso metu atrinkamos ir apdovanojamos pačios geriausios trys socialinio verslo idėjos.

Konkurso tikslas – ugdyti jaunimo (iki 29 metų) verslumo kompetencijas, skatinti jaunimo kūrybiškumą kuriant ir plečiant verslą. Svarbu, kad jaunimo pasiūlyta idėja būtų aiški, įgyvendinama ir galėtų realiai spręsti Kelmės rajono problemas.

Konkurso prizinis fondas: I vieta – 300 Eur, II vieta – 200 Eur, III vieta – 100 Eur.

Lapkričio 8 d. J. Graičiūno gimnazijos IV d klasės mokinės Saulė Maleckaitė ir Karolina Indrulytė sėkmingai sudalyvavo konkurse „Ateities Kelmė” ir užėmė III vietą. Merginų verslo idėjos aprašymą rasite čia:
„Ateities Kelmė“ Saulė Maleckaitė ir Karolina Indrulytė

SVEIKINAME!

Konkurso rėmėjai - Kelmės kredito unija, AB „Šiaulių bankas", UAB „Grankuras".

Apie studijas užsienyje 2020 m.

Lapkričio 7 ir 8 dienomis III ir IV klasių gimnazistai susitiko su studijų užsienyje koordinatoriais. Kalba.lt ir Kastu International atstovės mokiniams suteikė patarimų, kaip išsirinkti tinkamą specialybę, kaip nuo pirmų studijų metų siekti perspektyvios karjeros, supažindino su studijų užsienyje galimybėmis, tarptautiniais egzaminais (IELTS, CAE) ir jų nauda.

Susidomėjusiems studijomis užsienyje atstovės plačiau papasakojo apie studijų Anglijoje, Danijoje, Olandijoje tendencijas, davė patarimų, kaip pasiruošti šioms studijoms ir ko reikia, kad taptum norimos aukštosios mokyklos studentu.

Su Rasa Jusionyte

Lapkričio 7 d. gimnazijos ketvirtokai vyko į Tytuvėnų gimnaziją. Ten jų laukė pamoka – susitikimas su Rasa Jusionyte, žurnaliste, laidos „Ką žmonės dirba?“ vedėja, renginio „Ką darai, daryk gerai!“ organizatore.

Rasa su jaunatvišku optimizmu dalinosi mintimis su mokiniais apie darbą, karjerą, CV pildymą, laiko (ne)planavimą, vidinę kritiką ir savęs lyginimą su kitais, meilę sau ir mokėjimą būti savimi.

„Nesutikti galima. Nesutikti reikia. Tik jokiu būdu - leisti kam nors nuspręsti, koks bus tavo gyvenimas ir laukti įvertinimo. Svarbiausia patikėti savimi. Ir savimi pasitikėti. Ir kaip man sakė draugė, įdarbinanti daugybę žmonių reklamos agentūroje: „neieškau gausybės žinių ar patirties, ieškau degančių akių". Niekada neleiskite niekam iš jūsų atimti entuziazmo. Pasaulyje nėra dešimtukų. Yra tik idėjos ir žmonės, kurie pasiekia labai labai daug, nes patys nusprendžia, kas gerai, o kas ne“.

Daugiau Rasos asmeninių minčių rasite čia:

Iš „Studfestas 2019"

Spalio 24 dieną gimnazijos I-III klasių mokiniai, lydimi mokyotjų G. Rutkūnienės, V. Rimkuvienės ir E. Jafimovo, vyko į didžiausią Lietuvoje karjeros festivalį „Studfestas". Renginys vyko Kaune, „Žalgirio“ arenoje.

Festivalyje gimnazistai klausėsi pranešimų jaunimui aktualiomis temomis. Juos skaitė aukštųjų mokyklų atstovai, verslininkai, žymūs Lietuvos žmonės. Pertraukų metu mokiniai susipažino su studijų programomis, profesijomis, taip pat spėjo pasilinksminti koncertų bei diskotekos metu.

Laikas, praleistas festivalyje, buvo tikrai turiningas, įdomus ir naudingas.

Ic kl. mokinė

Gabija Norvaišaitė

Nuotraukos Vakarės Vilkočiūtės (IIIa kl.).

„Savanorystė – laikas pradėti. Savanoriškos veiklos galimybės“

Spalio 9 d. Kelmės kultūros centre „A.C. Patria“ Savanorių centro darbuotojos Indrė Samytė – „Europos solidarumo korpuso“ savanorių siuntimo koordinatorė ir Birutė Daugėlienė – „Jaunimo savanoriškos tarnybos“ savanorių mentorė rajono mokiniams, įmonių ir organizacijų atstovams vedė paskaitą „Savanorystė – laikas pradėti. Savanoriškos veiklos galimybės“.

Paskaitoje dalyvavo ir mūsų gimnazijos I-III klasių gimnazistai.

Paskaitos metu susirinkusieji sužinojo savanorystės principus. Lektorės pristatė jaunimo savanoriškos tarnybos ir tarptautinės savanorystės programas, pasidalino patirtimi apie savanoriavimą. Testo pagalba susitikimo dalyviai išsityrė savo motyvacijos lygį savanorystei.

Susitikime dalyvavę įmonių ir organizacijų atstovai pristatė savo įmones, kur mokiniai galėtų atlikti savanorystę. Kelmės raj. yra šios akredituotos įmonės, priimančios savanorius: Kelmės kultūros centras ir Jaunimo centras, Kelmės Žemaitės viešoji bibliotekas, Tytuvėnų regioninis parkas, Kelmės rajono vaiko ir šeimos gerovės centras.
Renginio pabaigoje dalyviai išmaniosios elektroninės programėlės pagalba pasidalino įžvalgomis apie renginį, kas susitikime jiems labiausiai įsiminė.

Išsamią informaciją apie savanorystę galite rasti Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos internetiniame puslapyje:

Puslapis 1 iš 23 1 2 3 4 > >>