Pradžia Informacija Paslaugos Darbo grupė Darbo laikas Kontaktai2021 balandžio 13 
 
Meniu
Naujienos
Sąvokos
Dokumentai
Testai
Informacija apie specialybes
Pasirengimas studijoms
Aukštosios mokyklos
Profesinės mokyklos
Studijos užsienyje
Galimybės jaunimui
Darbo paieška
Elektroniniai leidiniai
Bibliotekėlė (103 kab.)
Vadovas tėvams
Karjeros planai
Veiklos planas
UK integravimas
LAMABPO 2021 m.
Atmintinė abiturientams
Kviečia
Kelmės Jono Graičiūno gimnazija

Antano Mikalajūno informacijos centras

Elektroninis dienynas
Elektroninis dienynas

www.smm.lt

www.aikos.smm.lt

www.lmnsc.lt

www.mukis.lt

Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti

Nacionalinis egzaminų centras
I-okų svajonės ir tikslai


Š.m. kovo mėnesį gimnazijos I-ų klasių mokiniai klasės valandėlėse susitiko su profesijos patarėja ir diskutavo apie ugdymąsi karjerai. Pirmokams buvo pristatyta gimnazijos ugdymo karjerai svetainė, diskutavome kada prasideda karjera, kokie yra karjeros planavimo žingsniai, kaip svarbu pažinti save, kad rastum sau tinkamą profesinę veiklą ateityje ir ką daryti, kad suprastume, kokie mes esame.

I-okai pildė karjeros planą. Jame reikėjo išvardinti svarbiausias savo asmenines savybes, interesus, gebėjimus. Pirmokai įvardijo, kokios profesija juos domina ir žavi šiuo metu. Pačios populiariausios: psichologas, IT specialistas, architektas, kosmetologas, dizaineris. Yra ir norinčių tapti konditeriu, muzikos mokytoju, fotografu, didžėjumi, aktoriumi, patologu, kino kritiku.

Karjeros plane pirmokai surašė tikslus, kokius jiems jau pavyko įgyvendinti ir įvardijo ateities tikslus. Tikslai padeda pasiruošti pokyčiams mokykloje ir gyvenime. Svarbu apie savo tikslus pradėti galvoti kuo anksčiau, taip turėsi laiko išsiaiškinti būdus, kaip juos pasiekti. Galvodamas apie tikslus, renkiesi mokytis tuos dalykus, kurie tau patinka, domiesi profesijomis, kurios tau aktualios, o taip pat tampi atviras įvairioms galimybėms ateityje. Pirmokai tikrai žingeidūs, kūrybingi ir drąsūs. Tai įrodo jų iškeltų tikslų įvairovė. Be pačių populiariausių tikslų – gerais pažymiais baigti gimnaziją, išlaikyti baigiamuosius egzaminus, baigti universitetą, susirasti gerai apmokamą darbą yra ir netradicinių. Tai - atverti save, nebijoti išsipasakoti, pagerinti savo kūną, tapti stipresniu, valgyti balansuotai, daugiau laiko skirti saviraiškai, nebijoti priimti naujų žmonių į savo gyvenimą, parašyti knygą, pradėti savo pirmąjį projektą, susijusį su kompiuteriniu programavimu, tapti ekonomiškai nepriklausomu, padėti kitiems, išmokti Brailio abėcėlę gestų kalba, išmokti taupyti pinigus, labiau tvarkyti savo laiką.

Linkime I-okams sėkmės ir nebijoti svajoti!

Integruota ugdymo karjerai pamoka su VGTU


Kovo 18 d. mūsų gimnazijos II-IV klasių mokiniams vyko integruota ugdymo karjerai pamoka „VGTU studijų programų pristatymas matematikams, informatikams, fizikams ir kitiems būsimiems specialistams". Vilniaus Gedimino technikos universiteto studentų atstovybės Kūrybinių industrijų fakulteto atstovai susitiko su mokiniais per “Zoom” platformą.

Studentės Aistė ir Urtė papasakojo apie universitetą, išsamiai pristatė fakultetus ir ten ruošiamas specialybes, veiklą, kuria gali užsiimti studentai po paskaitų, apie bendrabučius ir studentišką gyvenimą.

Mokiniai bendravo su I-III kurso studentais, sužinojo daug jiems naudingos informacijos, iš pačių studentų išgirdo apie studijas. Projekte dalyvavo tik studentai, tad taip mokiniai daug drąsiau uždavinėjo klausimus.

Ačiū VGTU SA KIF „Mokyklų projekto“ koordinatorėms Urtei Simonaitytei ir Aistei Mėlynytei.

Vebinaras IV-okams su LAMAbpo konsultante


Kovo 16d. gimnazijos abiturientai dalyvavo virtualiame susitikime su Viktorija Juodzevičiene, vyresniąja konsultante Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti.

Ilgiau nei valandą užsitęsusiame susitikime mokiniai gavo atsakymus į visus šiuo metu jiems aktualius klausimus apie 2021 metų stojimo į Lietuvos aukštąsias ir profesines mokyklas ypatumus, reikalavimus ir galimybes.

Registracija ir prašymo pildymas į menų studijas jau prasidėjo.

Pavasario menų stojamųjų egzaminų sesija kovo 16 - 27 d.

Bendrasis priėmimas, registracija ir prašymo pildymas studijuoti Lietuvos aukštosiose ir profesinėse mokyklose prasidės nuo birželio 1d. LAMAbpo internetinėje svetainėje:

/ https://lamabpo.lt//

2021 BE egazminų tvarkaraštis2021 metų brandos egzaminų tvarkaraštis (atnaujintas) (PDF)

II - okų pasirinkimai

Š.m. sausio - vasario mėn. TAMO dienyne II klasių mokiniai dalyvavo anoniminėje apklausoje „II-okų pasirinkimai baigus II-ą klasę" ir „II-okų pasirinkimai baigus gimnaziją". Apklausoje dalyvavo 49 II klasių mokiniai (iš 66).

II-okų buvo klausiama, ką jis/ji planuoja veikti pabaigęs/- usi II klasę: ar mokytis gimnazijos III-ioje klasėje, ar rinktis mokymąsi profesinėje mokykloje. Šios dienos pasirinkimu 98 proc. respondentų planuoja mokytis gimnazijoje ir tik 2 proc. - rinksis mokslą profesinėje mokykloje.

II-okų buvo paprašyta pažvelgti į ateitį ir pasvarstyti, ką veiks pabaigę gimnaziją. Didžioji dauguma, t. y. 77 proc. antrokų planuoja studijuoti Lietuvos aukštosiose mokyklose, 22 proc. - užsienio aukštosiose mokyklose, 12 proc. mokinių žada įsilieti į darbo rinką, ieškoti savęs ir tik tada įgyti profesiją. Kai kurie mokiniai yra dar neapsisprendę dėl savo pasirinkimo, todėl rinkosi kelis variantus.

Puslapis 1 iš 28 1 2 3 4 > >>
 

________________________________________________________________________________________
Copyright © 2018-2021 Kelmės Jono Graičiūno gimnazija

100038 Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos Profesinis orientavimas Unikalių apsilankymų