Pradžia Informacija Paslaugos Darbo grupė Darbo laikas Kontaktai2022 gegužės 23 
 
Meniu
Naujienos
Sąvokos
Dokumentai
Testai
Informacija apie specialybes
Pasirengimas studijoms
Aukštosios mokyklos
Profesinės mokyklos
Studijos užsienyje
Galimybės jaunimui
Darbo paieška
Elektroniniai leidiniai
Bibliotekėlė (103 kab.)
Vadovas tėvams
Karjeros planai
Veiklos planas
UK integravimas
LAMABPO 2022 m.
Atmintinė abiturientams
Kviečia
Kelmės Jono Graičiūno gimnazija

Antano Mikalajūno informacijos centras

Elektroninis dienynas
Elektroninis dienynas

www.smm.lt

www.aikos.smm.lt

www.lmnsc.lt

www.mukis.lt

Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti

Nacionalinė švietimo agentūra
Registracija į savanorystės veiklas


Jaunimo savanoriška tarnyba skelbia registraciją į Jaunimo savanoriškos tarnybos programos 2022 m. I-ojo pusmečio programos vietas. https://jrd.lt/savanoryste/jst

Kviečiame 14 - 29 m. jaunus žmones registruotis į Jaunimo savanoriškos tarnybos programos 2022 m. I-ojo pusmečio programos vietas. Registracija vyksta visose Lietuvos savivaldybėse nuo š.m. lapkričio 15 d. iki š.m. gruodžio 15 d. 18.00 val.

Registracijos anketą rasite čia:

2021-2022 m.m. egzaminų pasirinkimasIki š.m. lapkričio 24 d. abiturientai turi pateikti informaciją klasės auklėtojui - kokius laikys brandos egzaminus. Tai padaryti Jiems reikia TAMO dienyne, nuorodoje „Egzaminų pasirinkimas“.

Primenama, kad atestatui gauti reikia būti išlaikius DU brandos egzaminus (abu gali būti ir mokykliniai).

Norintiems studijuoti VNF (valstybės NEfinansuojamoje vietoje) reikia būti išlaikius bent VIENĄ valstybinį brandos egz.

Norintiems studijuoti VF vietoje reikia būti išlaikius TRIS valstybinius brandos egz.

Išsami informacija:
Abiturientai-renkasi-brandos-egzaminus-kuriuos-laikys

Sėkmės.

Įkurta mokomoji mokinių bendrovė

Dalyvaujame intensyviajame profesiniame veiklinime Kelmės miesto įstaigose


Šiuo metu ypač akcentuojama mokinių profesinio veiklinimo svarba, kad mokiniai galėtų ne tik pažintinio vizito dėka aplankyti įmones/įstaigas/organizacijas, bet ir vienos dienos bėgyje „pasimatuoti“ norimą profesiją, pabendrauti su tam tikrų profesijų atstovais bei tokiu būdu geriau pažinti save ir darbo pasaulį.

Profesinis veiklinimas yra viena iš profesinio orientavimo paslaugų sudedamųjų dalių. Jo tikslas – padėti bendrojo ugdymo mokyklų 5-12 klasių mokiniams aktyviai pažinti įvairias užimtumo sritis, profesijų ypatumus ir karjeros galimybes, kaupti darbo patirtį, ugdytis profesinę motyvaciją bei planuoti būsimą karjerą. Projekte profesinis veiklinimas apima tris formas:
1. Mokinių pažintinius vizitus į įmones/įstaigas/organizacijas (mokinių supažindinimas ir susipažinimas su kasdieniu įmonės/įstaigos/organizacijos darbu, pagrindinėmis veiklomis, vidaus tvarka.);
2. Profesinio veiklinimo patyriminius vizitus – mokinių asistavimą/stažuotę (mokinio bendradarbiavimas su tam tikros srities specialistu pasirinktoje įmonėje/įstaigoje/organizacijoje ir dalyvavimas/asistavimas padedant atlikti leistinas pagal
3. Intensyvų profesinį veiklinimą (tai ilgesnė negu 1 dienos veikla/praktika, kurios metu mokiniai tam tikrose įmonėse/įstaigose/organizacijose atlieka pagal amžių ir darbų specifiką leistinas profesines veiklas) (plačiau: http://www.mukis.lt/lt/profesinis_veiklinimas.html ).

II klasių gimnazistai, individualių konsultacijų su profesijos patarėja metu aptarę savo galimybes, gebėjimus ir lūkesčius, dalyvavo intensyviajame profesiniame veiklinime Kelmės miesto įstaigose (UAB Nutriveta, UAB Šeimos klinikoje "Vita Sana", Kelmės lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“, Zumas, A. Aleksandravičiaus foto darbų įmonėje, „Kražantės“ progimnazijoje, Grožio studijoje (Vaida Jankauskaitė), TK „Rūta“ ir J. Graičiūno gimnazijoje).

Fausta Gedminaitė (UAB Šeimos klinika "Vita sana", Kelmė):
Manau teigiami gydytojo darbo aspektai yra bendravimas su žmonėmis, didelis užimtumas. Neigiamas aspektas tas, kad kartais reikia dirbti ir ne darbo metu. Mano noras tikrai nepasikeitė studijuoti gydytojo profesija, manau tik dar labiau sustiprėjo. Nepasikeitė, nes pamačiau daug teigiamu dalykų dirbant gydytojo profesiją ir mažai neigiamų. Manau sunkiausia yra prisiminti vaistų pavadinimus ir žinoti jų poveikį. Mano manymu, didžiausia malonumą teigia pacientų šypsena ir geras personalas. Ši patirtis tikrai turi įtakos mano tolimesniam mokymuisi, labai džiaugiuosi, kad gavau tokią patirtį.


Viltė Nacaitė (UAB Nutriveta,Kelmė):
Kas man patiko veterinaro profesijoje, tai visas darbas. Viskas panašu su įprasta ligoninę, lyg eina ir eina nauji pacientai, vis su kitomis, bet kartu panašiomis problemomis ir bandai kuo daugiau pagelbėti. Man teko stebėti tris operacijas ir supratau, kad man sunkiausia būtų susikaupus, susikoncentravus dirbti labai atidžiai, nes tai kelia silpnumą, bet manau, kad tai galima sutvarkyti:). Noras nepasikeitė, bet pradėjau mąstyti, kad gal yra kokios veterinarijos šakos, gal pasirinkti kokio vieno gyvūno sritį ar dar kaip. Nes kaip ir sakiau, galvoju, kad reikia labai daug darbo ugdant save, kad sugebėtum išstovėti ir atlikti gerai darbą nenualpus . Sunkiausia, turbūt, šeimininkams pranešti liūdnas žinias ar matyti gyvūną kančioje. Kas teikia malonumą, tai turbūt sveikas ir vikrus gyvūnas, dar ir žmogaus nuoširdi padėka . Manau, šis apsilankymas tikrai turės įtakos man, nes tikrai gera, nauja patirtis, kuri man sukėlė mintis daugiau apsvarstyti ką noriu studijuoti. Noriu pridurti, kad veterinarijos klinikoje atmosfera buvo labai gera, maloni, ten dirbantys žmonės labai maloniai mane priėmė ir pasakojo apie savo darbą, taip pat ko paklausus - iš karto gaudavau atsakymą.

Rokas Jasulaitis (UAB Nutriveta, Kelmė):
Teigiami veterinaro profesijos dalykai tie, kad gali padėti išgelbėti sergantį gyvūną. Blogai tai, kad nors padedi gelbėti gyvūną, kartais būna taip, kad gydai gydai ir nugydai. Noras būti veterinarų po apsilankymo klinikoje nepasikeitė todėl, kad aš myliu gyvūnus. Man patinka jais rūpintis. Sunkiausia būnant veterinaru - operuoti gyvūną. Didžiausią malonumą veterinarui darbe teikia tai, kad gali gelbėti gyvūnus. TAI DIDŽIAUSIAS TAIP MANO GYVENIME!

Fausta Užkuraitė (UAB Nutriveta, Kelmė):
Malonu matyti kai gyvūnams pasidaro geriau bepadedant jiems. Galima dirbti su draugišku kolektyvų, kurie mėgsta pajuokauti ir surasti sprendimą vien iš simptomų. Neigiami profesijos aspektai tie, kad vietoj padėjus gyvūnui - gali padaryti jam blogiau ir sukelti didelį skausmą. Sunkiausia operuoti gyvūnus. Mano noras rinktis šią profesiją nepasikeitė, ne. Įdomi profesija su daug veiklos ir gera aplinka. Nors sunkus darbas, bet verta stengtis dėl to. Sunkiausia būnant veterinarui matyti, kaip tavo suteikta pagalba neduoda rezultatų, jei operuojant gyvūnui jam taptų blogiau . Didžiausias malonumas yra tada, kai gali padėti gyvūnams, mieli gyvūnai . Manyčiau, kad ši patirtis man padės nepasiduoti geriau mokytis. Manau, kad jei aš nepasiduosiu siekdama šios profesijos, tada stengsiuos mokytis šiai profesijai reikalingų dalykų.

Paulina Dambrauskaitė (Grožio studija, Vaida Jankauskaitė)
Teigiami aspektai - kosmetologija turi geras perspektyvas ,nes gera išvaizda visada yra svarbi visuomenėje ir panašu ,kad perspektyvoje poreikis tik didės. Dar neigiamų aspektų nepastebėjau.3. Noras riktis šią profesiją nepasikeitė, nes ši profesija manau, kad man tinka ir yra prie širdies. Manau sunkiausia yra pati pradžia, kol įsigyjama reikiamų priemonių kurios šiais laikais brangiai kainuoja. Didžiausią malonumą darbe teikia bendravimas su žmonėmis jų norų pildymas. Ši patirtis tikrai turės įtakos mano tolesniam mokymuisi ir gyvenimo kelio pasirinkimui.

Justė Urbonaitė (Zumas, A. Aleksandravičiaus foto darbų įmonė)
Nelabai pamačiau teigiamų fotografo profesijos aspektų. Neigiami aspektai yra mažai fotografavimo, daug laiko reikia praleisti prie kompiuterio. Noras šiai profesijai praėjo. Noras pasikeitė, nes labai maži šansai dirbti ir brangi technika. Sunkiausia fotografijoje yra nuotraukų redagavimas. Šiame darbe didžiausią malonumą teikia taps fotografavimas mano nuomone. Taip šis vizitas į įmonę turės įtakos mano tolimesniam mokymuisi, nes žinosiu nepasirinkti šios profesijos.

Erika Vasiliauskaitė (Kelmės lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“)
Teigiamas šios profesijos aspektas - nenuobodus darbas, tačiau tai galbūt tūrėtų kartais varginti. Požiūris ir šios profesijos supratimas nepasikeitė, viskas vyko taip kaip ir įsivaizdavau, tačiau yra ir daugiau profesijų, kurios mane traukia. Sunkiausia dirbant su darželinukais - užimti vaikus kuo įvairesne veikla, bet tai atperka vaikų šypsenos ir džiaugsmas.

Gabija Jokubauskaitė (Kelmės lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“)
Vienas iš didžiausių teigiamų aspektų, kuriuos pamačiau darželyje, yra ryšys tarp vaikų. Sugebėjimas užmegzti ryšį su mažamečiais yra sunki kliūtis, bet darželio auklėtojos puikiai parodė, kad tai įmanoma. Šiuo metu dar neįžvelgiau jokių neigiamų šios profesijos aspektų, į kuriuos atkreipčiau dėmesį. Noras rinktis šią profesiją Tikrai nepasikeitė, vis dar svarstau apie savo ateitį su šita profesija. Galbūt ne būtent šioje srityje, bet, manau, socialiniai mokslai yra man profesijų spektras. Noras nepasikeitė, nes viskas įvyko taip, kaip įsivaizdavau, tai mane dar labiau padrąsino eiti šios profesijos link. Mano manymu, sunkiausia būnant darželio auklėtoja yra disciplinos teikimas. Reikia tūrėti daug kantrybės būnant tarp mažamečių vaikų ir dažnai vaikus reikia mokyti disciplinos. Tai sunki bei varginanti šio darbo dalis. Didžiausią malonumą teikia vaikų juokas, šypsenos, susidomėjimas nauja veikla. Aš manau, kad ši patirtis tikrai turės nemažai įtakos. Savanoriavimas dar labiau sustiprino mano norą eiti šios profesijos link, ko aš tikrai

Kaip tapti kariu

Spalio 6 d. II-IV kl. gimnazistai susitiko su Lietuvos kariuomenės karo prievolės ir komplektavimo tarnybos vyr. seržantais verbuotojais Dariumi Pilecku.
• Kašto apsaugos sistema,
• Lietuvos kariuomenės karių laipsnių ženklai,
• tarnyba Lietuvos kariuomenėje,
• baziniai kariniai mokymai,
• kario savanorio tarnyba,
• kario profesijos ypatumai,
• profesinės karo tarnybos kario atlyginimas...

Šios ir dar kitos vyr. seržanto pristatytos temos, trumpi vaizdo filmai apie tarnybos kasdienybę atskleidė realią situaciją tarnyboje Lietuvos kariuomenėje.

Išsamią informaciją apie kario profesiją galite rasti Lietuvos kariuomenės internetinėje svetainėje:
https://www.karys.lt/

Apie studijas Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje ir karininko profesiją:
https://www.lka.lt/akademijos-strategija/

Puslapis 3 iš 32 < 1 2 3 4 5 6 > >>
 

________________________________________________________________________________________
Copyright © 2018-2022 Kelmės Jono Graičiūno gimnazija

113168 Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos Profesinis orientavimas Unikalių apsilankymų